Chcemy Państwu zaproponować cztery koncerty, które wpisują się w cykl zatytułowany "Polscy poeci piosenki". Projekty te prezentowaliśmy na deskach kilku Ośrodków Kultury, m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Obornikach Wielkopolskich, Jarocinie i Sosnowcu gromadząc liczną grupę widzów na każdym z nich. Koncerty są opracowane w nowych, własnych aranżacjach, wzbogacone ciekawostkami z życia prezentowanych artystów oraz efektami audiowizualnymi. Szczegóły dotyczące poszczególnych koncertów znajdują się poniżej. Istnieje możliwość przesłania fragmentów poszczególnych koncertów w formacie mp3.Agnieszka Kurzawa
Justyna Wojtkowiak
Marek Kurzawa
Marcin Wojtkowiak
Mateusz Ogórkiewicz
Jarek Remblewski
Żaneta Piętka
Adam Wasiela
Sławomir Owczarek

Jacek Cygan
- śpiew, zapowiedzi, rozmowa z Jackiem Cyganem
- śpiew, flet poprzeczny, instrumenty perkusyjne
- instrumenty klawiszowe, saksofon altowy
- gitara basowa
- gitara
- perkusja
- śpiew (koncerty poświęcone J. Kofcie i A. Osieckiej)
- śpiew (wspomnienie Czesława Niemena i benefis Jacka Cygana)
- gitara oraz gitara akustyczna
  (koncert poświęcony J.Kofcie i benefis Jacka Cygana)
- gość specjalny benefisu

Koncert ten to przypomnienie pięknych tekstów Agnieszki Osieckiej, zarówno tych powszechnie znanych, takich jak "Deszcze niespokojne", "Sing sing" czy "Wielka woda", jak i tych mniej popularnych, np. "Siedzieliśmy na dachu", "Ukradła cyganka kurę" czy "Grajmy Panu". Dzięki wyświetlanym na ekranie fotografiom z różnych okresów życia poetki oraz krótkim opowieściom wplatanym między piosenki widz nie tylko przypomina sobie piękne utwory, ale bliżej poznaje Agnieszkę Osiecką i tajniki jej poetyckiej duszy. W koncercie humor przeplata się z melancholią, bo sama Osiecka mawiała: "Mam dwie dusze, jedną, która płacze i drugą, która się śmieje. Ta szamotanina nastrojów to jestem ja!".
Koszt koncertu: 3500 zł netto + koszty dojazdu

 
     
 

Drugi koncert cyklu ma podobną formę do pierwszego. Prezentuje twórczość Jonasza Kofty jako legendy polskiej piosenki poetyckiej, ale też i kabaretu. Dlatego obok znanych jego utworów, takich jak "Samba przed rozstaniem" czy "Pamiętajcie o ogrodach" pojawiają się utwory do tekstów kabaretowych, m.in. "Song sprzątaczki". Oprócz ciekawostek z życia artysty wplatanych między piosenki, publiczność może posłuchać krótkich dowcipów i skeczy, a przy okazji przypomnieć sobie głos samego Kofty, bo fragmenty oryginalnych nagrań puszczane są z płyty.
Koszt koncertu: 3800 zł netto + koszty dojazdu

 
     
 

Koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena to nie tylko przypomnienie najbardziej znanych jego utworów. To także próba ożywienia ich na nowo poprzez nowe aranżacje i przybliżenie sylwetki samego artysty - tego, w jaki sposóbrodziła się ta indywidualność polskiej sceny muzycznej i jak różnie odbierana była w trudnych czasach socjalizmu. O tym - wplatając krótkie informacje między prezentowane utwory - opowie Agnieszka Kurzawa. Publiczność może wysłuchać zarówno wesołe utwory wykonywane niegdyś przez artystę, np. "Baw się w ciuciubabkę", "Płonąca stodoła" i "Hej dziewczyno hej", jak i te liryczne, z których Niemen znany jest przede wszystkim; "Pod papugami", "Jednego serca" czy "Dziwny jest ten świat".
Koszt koncertu: 3500 zł netto + koszty dojazdu

 
     
 

To koncert przygotowany w formie benefisu, a więc gościem specjalnym jest sam autor - Jacek Cygan. Beneficjent przez cały koncert jest obecny na scenie i w przerwach między utworami opowiada o tym, w jakich okolicznościach powstawały teksty, przedstawia związane z nimi ciekawostki i anegdoty oraz zdradza tajemnice życia scenicznego. Może też przeczytać kilka swoich wierszy z tomiku pod tytułem "Ambulanza czyli wiersze śródziemnomorskie". Dzięki pełnym humoru opowieściom Jacek Cygan szybko nawiązuje kontakt z publicznością, a jego piosenki, takie jak "C'est la vie", "Czas nas uczy pogody", "Śpiewająco" i przede wszystkim zgrabna wiązanka jego największych hitów wywołują świetne reakcje wśród słuchaczy.
Koszt koncertu: 8000 zł netto + koszty dojazdu

 
     
 

"W przygotowaniu kolejne koncerty z serii "Polscy Poeci Piosenki"

"W repertuarze posiadamy również następujące koncerty:
"Jazz nowoorleański"
"Biała i czarna muzyka soul"
"Koncert muzyki irlandzkiej"

© 2010 OGÓRECZKI